1
/
of
9
Microsoft Surface Pro 7 MP167UT 12.3" i5-1035G4 1.5GHz 8GB RAM 256GB SSD
Microsoft Surface Pro 7 MP167UT 12.3" i5-1035G4 1.5GHz 8GB RAM 256GB SSD
PayMore Kitchener
SKU:ON07-1886B-R2R1
Regular price
$349.99 CAD
Regular price
Sale price
$349.99 CAD
Unit price
/
per
Free shipping in Canada (additional charges for Northwest Territories, Nunavut & Yukon)
Couldn't load pickup availability
Microsoft Surface Pro 7 MP167UT 12.3" i5-1035G4 1.5GHz 8GB RAM 256GB SSD
Items included in this sale:
Microsoft Surface Pro 7 MP167UT 12.3" i5-1035G4 1.5GHz 8GB RAM 256GB SSD
Genuine Charger
*Please note, if it is not listed it is not included - such as power cables or other accessories.
Specifications:
| Collection | Windows Laptops |
| Sub-Collection | Microsoft Laptop |
| Brand | Microsoft |
| Model | Surface Pro 7 |
| MPN | MP167UT |
| Release Year | 2019 |
| Operating System | Windows 10 Pro |
| Processor Brand | Intel |
| Processor | i5-1035G4 |
| Processor Speed | 1.5GHz |
| GPU/Graphics Card | N/A |
| Memory (Ram) | 8GB RAM |
| Storage 1 | 256GB |
| Storage Type 1 | SSD |
| Screen Size | 12.3" |
| Resolution | 2736 x 1824 |
| Integrated Graphics | Intel Iris Plus Graphics |
| Display | PixelSense Touchscreen |
| Refresh Rate | 60Hz |
| Bluetooth | Yes |
| Webcam | Yes |
| Microphone | Yes |
| Touch Screen | Yes |
| Backlit Keyboard |
No
|
| WiFi | Yes |
| Color | Black |
| MFG Warranty? |
No
|
| Condition | Fair |
| Connections |
Charging Port
3.5mm Headphone/Microphone Combo
USB-A 3.1 Port
USB-C 3.1 Port
|
| UPC | 889842502107 |
| Serial# | 076139201553 |
:
:
Share

Unlock Instant Discounts with Your Trade-In!
Turn your old or even broken devices into immediate savings! When you trade in while shopping in-store, we'll apply the value of your trade-in directly to your purchase — helping you pay less today. It's the smartest way to upgrade, save money, and get more for what you love.
Hours of Operation